Jdi na obsah Jdi na menu
 


Team Bartoš

 

Náš team tvoří manželka Dáša, syn Matyáš dcera Zuzanka a já. Bydlíme v obci Mříč pod Kletí. Závodíme v základní organizaci Český Krumlov, která má 23 členů a  patří do oblastního sdružení České Budějovice se 102 závodícími chovateli.

          S chovem holubů jsem začal ve dvanácti letech, kdy jsem choval Pávíky, Prácheňské káníky a České staváky. Později jsem začal jezdit se strejdou k  panu Jindrovi do Chmelné, který choval pošťáky. Přivezl jsem si pár holoubat, a tím to začalo. První závod jsem letěl v roce 1990, kdy jsem ještě přendával plíšky na holuby pana Jindry. Ti létali deset kilometrů domů a i tak se mi podařilo získat nějakou cenu. Později přišla škola, internát, vojna, kamarádi a na holuby mi zbývalo málo času, ale pošťáky jsem choval dál.                                                     

          Opět jsem se začal holubům věnovat až v roce 2003, kdy jsem koupil EKS Benzing Express. Letos jsme postavili za pomoci celé rodiny a mého otce nový holubník s pěti výlety, které jsem později předělal na totální vdovství. Převážná část holubů neznámého původu (bez rodokmenů) pocházela od předního chovatele pana Herbsta z OS Prácheň.

Na jaře 2012 jsem navštívil Německého Generálního Mistra RV Dreiburgenland pan SG Kusser Josef výběr holubů byl velký, inportoval jsem 3 holoubata, Vandenabeele x G, Kopman, druhé holoubě T.van Ravenstein x G. Prange, třetí od L. Heremans x G. Kopman a 5 ks vajíček z Meisterschaftstauben 2011 kde mu 15 nejlepších holubic vylítalo 159 cen !!!  Tito holubi jsou základ Našeho chovu, po první navštěvě následovaly další až vzniklo velké přátelství a splupráce.

          Manželka Dáša a syn Matyáš ( Zuzanka ) mi moc pomáhají s prolety a krmením, proto Team Bartoš.